خدمات

شبکه کامپیوتری

شبکه های کامپیوتری مجموعه‌ای از رایانه‌هایی است که منابع را به اشتراک می‌گذارند که بر روی گره‌های شبکه قرار گرفته و یا توسط آنها ارائه می‌شوند. رایانه ها از پروتکل های ارتباطی مشترک بر روی اتصالات دیجیتالی برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند. این اتصالات متقابل از فناوری‌های شبکه‌های مخابراتی، مبتنی بر روش‌های فرکانس رادیویی سیمی، نوری و بی‌سیم (فیزیکی) تشکیل شده‌اند که ممکن است در انواع توپولوژی‌های شبکه مرتب شوند.

گره های یک شبکه کامپیوتری می تواند شامل رایانه های شخصی، سرورها، سخت افزارهای شبکه یا سایر میزبان های تخصصی و یا همه منظوره باشند. آنها با آدرس های شبکه شناسایی می شوند و ممکن است نام میزبان داشته باشند. نام هاست به عنوان برچسب های به یاد ماندنی برای گره ها عمل می کنند که به ندرت پس از تخصیص اولیه تغییر می کنند. آدرس های شبکه برای مکان یابی و شناسایی گره ها توسط پروتکل های ارتباطی مانند پروتکل اینترنت خدمت می کنند.

شبکه های کامپیوتری ممکن است با معیارهای زیادی طبقه بندی شوند، از جمله رسانه انتقال مورد استفاده در حمل سیگنال، پهنای باند، پروتکل های ارتباطی برای سازماندهی ترافیک شبکه، اندازه شبکه، توپولوژی، مکانیسم کنترل ترافیک، و هدف سازمانی.

شبکه‌های رایانه‌ای از بسیاری از برنامه‌ها و خدمات پشتیبانی می‌کنند، مانند دسترسی به شبکه جهانی وب، ویدیوی دیجیتال، صدای دیجیتال، استفاده مشترک از سرورهای برنامه و ذخیره‌سازی، چاپگرها و دستگاه‌های فکس، و استفاده از ایمیل و برنامه‌های پیام‌رسانی فوری.

تجهیزات شبکه های کامپیوتری گوناگون می باشند به طوری که هر کدام از این تجهیزات وظایف مخصوص به خود را دارند. این تجهیزات به طور کلی به دو دسته تقسیم بندی می شوند: اکتیو (active) و پسیو (passive). که در آن ادامه به شرح هر یک می پردازیم.

مبانی شبکه اکتیو و پسیو

امروزه ما بیش از هر زمان دیگری به اطلاعات دسترسی داریم. ما در دنیای دیجیتال زندگی می کنیم و پهنای باند چیزی است که دنیای دیجیتال را به وجود می آورد. شبکه های قدیمی مورد استفاده شبکه های مسی بود که توسط مشتریان مسکونی و تجاری استفاده می شود. با این حال، شبکه‌های نوری غیرفعال (PON) مانند Fiber-To-The-Home (FTTH) به طور فزاینده‌ای برای رفع نیازهای پهنای باند فعلی و آینده که شبکه‌های مسی قدیمی نمی‌توانند از آن پشتیبانی کنند، استفاده می‌شوند.

انواع مختلفی از شبکه ها وجود دارند که انواع مختلفی از اطلاعات را حمل می کنند. با این حال، تمام این شبکه های فردی را می توان در یکی از دو دسته قرار داد: غیرفعال (پسیو) یا فعال (اکتیو). یک شبکه غیرفعال از تجهیزات یا اجزای الکتریکی برای دریافت سیگنال از یک مکان به مکان دیگر استفاده نمی کند. یک شبکه فعال از تجهیزات یا اجزای الکتریکی برای هدایت سیگنال از یک مکان به مکان دیگر استفاده می کند. با توجه به رسانه های انتقال مورد استفاده در شبکه ها، شبکه مس غیرفعال، شبکه مس فعال، شبکه نوری غیرفعال و شبکه نوری فعال وجود دارد.

شبکه پسیو

انواع زیادی از شبکه های مس غیرفعال وجود دارد. با این حال، چیزی که تقریباً همه با آن آشنا هستند شبکه تلویزیون کابلی خانگی (CATV) آن ها است. در یک شبکه CATV مسی، ارائه دهنده کابل سیگنال را از طریق یک کابل کواکسیال به خانه می رساند. در ابتدایی ترین شبکه، کابل وارد خانه شده و به یک تلویزیون هدایت می شود. با این حال، بسیاری از خانه ها نه تنها یک تلویزیون دارند. برای خانه هایی با چندین تلویزیون، سیگنال ارائه دهنده کابل باید برای هر تلویزیون تقسیم شود تا سیگنال دریافت شود. تقسیم معمولاً با دستگاه ارزان قیمتی که معمولاً به آن شکاف می‌گویند انجام می‌شود. اسپلیتر نیازی به برق ندارد. معمولاً یک ورودی دارد و ممکن است دو، سه، چهار یا بیشتر خروجی داشته باشد. یک کابل جداگانه از اسپلیتر به هر تلویزیون هدایت می شود.

یکی از مشکلات این نوع شبکه از دست دادن قدرت سیگنال است. همانطور که سیگنال ارائه دهنده کابل تقسیم می شود و به چندین تلویزیون هدایت می شود، قدرت سیگنال به هر تلویزیون کاهش می یابد. اضافه کردن تعداد زیادی تلویزیون می تواند قدرت سیگنال را تا حدی کاهش دهد که هیچ یک از تلویزیون ها قدرت سیگنال کافی برای عملکرد صحیح را دریافت نکنند. وقتی این اتفاق می افتد، وقت آن است که به نصب یک شبکه CATV فعال نگاه کنیم.

یکی از خدمات کیمیا شبکه، ایجاد شبکه پسیو است.

شبکه اکتیو

همانطور که شبکه‌های مس غیرفعال انواع زیادی دارند، شبکه‌های مسی فعال نیز انواع زیادی دارند. بخش قبل بر روی یک شبکه غیرفعال CATV خانگی متمرکز شد و اشاره کرد که شما فقط می توانید تعداد محدودی تلویزیون را به این نوع شبکه متصل کنید. برای داشتن قدرت سیگنال کافی برای چندین تلویزیون (مثلاً یکی در هر اتاق) یک شبکه فعال لازم است.

در یک نمونه از یک شبکه CATV خانگی فعال، یک کابل وارد خانه شده و به یک تقویت کننده توزیع هدایت می شود. تقویت کننده توزیع سیگنال را از ارائه دهنده کابل تقویت یا تقویت می کند و تقسیم می کند. هر خروجی تقویت کننده توزیع دارای قدرت سیگنال تقریبا برابر با قدرت سیگنال کابل ورودی از ارائه دهنده کابل است. یک کابل جداگانه از تقویت کننده توزیع به هر تلویزیون هدایت می شود.

این نوع شبکه فعال بر مشکل قدرت سیگنال مرتبط با شبکه غیرفعال غلبه می کند. با این حال، سطحی از پیچیدگی را اضافه می کند و به قدرت نیاز دارد. اگر تقویت کننده توزیع از کار بیفتد، همه تلویزیون ها سیگنال های خود را از دست می دهند. اگر آمپلی فایر توزیع به طور تصادفی از برق جدا شود، همین امر صادق است: هر تلویزیون در خانه بدون سیگنال خواهد بود.

یکی از خدمات کیمیا شبکه، ایجاد شبکه اکتیو است.

نصب و راه اندازی voip

VoIP (Voice over Internet Protocol) انتخاب خوبی برای مشاغلی است که می خواهند در هزینه خود صرفه جویی کنند و وابستگی خود را به شرکت های تلفن سنتی کاهش دهند. نصب‌های معمولی VoIP می‌تواند 50 درصد یا بیشتر در هزینه‌های راه دور، هزینه‌های تماس بین‌المللی و هزینه‌های اضافی شرکت تلفن صرفه‌جویی کند. چندین گزینه برای نصب VoIP برای کسب و کار شما وجود دارد.

اولین قدم در نصب VoIP این است که تصمیم بگیرید چه تعداد کاربر در سیستم خود خواهید داشت. داشتن این اطلاعات در مورد سیستم شما تصمیم گیری می کند. همچنین باید ایده خوبی از میزان تماس خود داشته باشید تا مطمئن شوید سرویسی که استفاده می کنید ظرفیت کافی را دارد. در نظر بگیرید که آیا به VoIP روی تلفن های همراه خود نیاز دارید یا خیر و آیا کارمندان از راه دور یا در خانه دارید. خبر خوب در اینجا این است که اکثر سیستم های VoIP به راحتی می توانند کاربران را اضافه یا حذف کنند و مقیاس پذیر هستند، بنابراین اگر در ابتدا کم شمارش یا بیش از حد شمارش کردید، می توانید در آینده سازگار شوید.

اتصال اینترنت خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید به اندازه کافی سریع است. اگر اتصال اینترنت ضعیف باشد، بهترین سیستم در جهان برای تماس های با کیفیت بالا مناسب نخواهد بود. اگر نیاز به ارتقای اتصال خود دارید، باید قبل از شروع نصب VoIP با آن مقابله کنید.

شما همچنین باید ایده خوبی از ویژگی های مورد نیاز خود داشته باشید. چه به خدمات تلفن اولیه یا ویژگی‌های تماس پیشرفته مانند ضبط تماس، مهماندار خودکار، پست صوتی که به ایمیل شما فوروارد می‌شود، و تماس کنفرانس صوتی یا تصویری نیاز داشته باشید. در نظر بگیرید که آیا به یک دفتر مجازی یا مرکز تماس مجازی یا ارتباطات یکپارچه نیاز دارید. پس از انجام این مراحل اولیه، نوبت به انتخاب یک ارائه دهنده VoIP می رسد. اطمینان حاصل کنید که یک ارائه دهنده VoIP با کیفیت را انتخاب کرده اید تا بتوانید تماس های خود را در محیطی امن و با حداقل زمان خرابی انجام دهید.

یکی دیگر از خدمات کیمیا شبکه نصب و راه اندازی ویپ می باشد.

فروش و تجهیزات شبکه

دستگاه های شبکه یا سخت افزار شبکه، دستگاه های فیزیکی هستند که برای ارتباط و تعامل بین سخت افزار در شبکه کامپیوتری مورد نیاز هستند. از رایج ترین دستگاه های شبکه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

هاب

تعویض

روتر

پل

دروازه

مودم

تکرار کننده

نقطه دسترسی

از دیگر خدمات کیمیا شبکه می توان به فروش تجهیزات شبکه اشاره کرد.

 

شرکت کیمیا شبکه با 15 سال سابقه در زمینه فروش، نصب و راه اندازی تجهیزات شبکه آماده ارائه خدمات به شرکت ها و سازمان ها در سرتاسر ایران است.

ثبت سفارش

لطفا جهت ثبت سفارش فرم زیر را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.